1.  اگر با به کار بردن عنوان «» خیلی مشکل داشته باشیم، لااقل همه شنیده‌ایم که به طالبان علوم دینی «اهل علم» گفته می‌شود. بنابراین حرکت سخیف کتاب‌سوزی که 2 ـ 3 روزی است همۀ شبکه‌های اجتماعی و غیر آنها را پر کرده، اساساً هیچ سنخیتی با اساس این نهاد ـ و دست‌کم با نام آن ـ ندارد.

2.  چون حکایتی را که عرض خواهم کرد از چندین و چند جا شنیده‌ام که احتمال تبانی در نقل و جعلی بودن آن را نمی‌دهم، اجازه دهید برای شما هم بازگو کرده و نتیجۀ مورد نظر را بگیرم. شما هم البته حتماً شنیده‌اید که برخی دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج کشور که با اساتید خود صمیمی شده بودند وقتی از استاد می‌پرسیدند که: «مردم ما باید چه کنند تا آنها هم بتوانند به این سطح از پیشرفت برسند؟» استاد در جواب می‌گفت: «سلام من را به مردمتان برسان و از قول من به آنها بگو: تنها راه این است: مطالعه، مطالعه، مطالعه». بنده هم بارها و بارها از قول استاد بزرگوار حضرت آیت الله مددی نقل می‌کردم: جهالت بیماری‌ای است که تنها راه درمانش درس خواندن و مطالعه است. 

3.  بله، امروز همه از کار سخیف این شخص معمّم ناراحت شده و زبان به طعن این طبقه باز کرده‌اند، اما فراموش نکنیم ما م از 80 میلیون نفریم که با نخواندن کتاب و پشت کردن به مطالعه هر روز و هر ساعت داریم کتاب‌ها را می‌سوزانیم. بینی و بین الله ـ مردم کوچه و بازار که هیچ ـ چند درصد دانشجویان را دیده‌اید که کتابی غیردرسی بخوانند؟ مگر به خود نمی‌بالیم که اولین کلامی که بر رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) وحی شد با "اقرأ" (فرمان به خواندن) آغاز می‌شود؟ من تصور می‌کنم علت اصلی ناراحتی امّت آن است که او با این حرکت عیبشان را پیش چشمشان آورده و دارد تمام بضاعت این ملت را کاملاً واضح و پوست‌کنده نمایش می‌دهد.

4.  گلایه‌ای هم از دانشجویان پزشکی و دکترهای گذشته و حال و آینده دارم. حتماً خاطر شریفتان هست که چند سال قبل در تلویریون کِرِمی برای جوانی و رفع چین و چروک پوست تبلیغ می‌شد که «کِرِم حون» نام داشت. از آن جا که دیگر همه دندان‌های من و شمای بیننده را شمرده‌اند، آمد و تبلیغ کرد و تا جایی که ادعا می‌شود 400 میلیارد تومان فروخت و بعداً معلوم شد که حتی مجوّزی نداشته. ما البته عوامیم و چیزی از این حرف‌ها سردرنمی‌آوریم، اما چه شد صدایی از این همه منتقدین امروز برنخاست؟ بله، حتماً کسی یا کسانی زیر لب غرولندی کرده‌اند، اما آخر

«اگر بینی که نابینا و چاه است/ اگر خاموش بنشینی گناه است»

چه می‌شود؟ پس بیاییم قبول کنیم همۀ ما مقصریم و تا به خود نیاییم این دور و تسلسل باطل هم‌چنان ادامه خواهد داشت. صدالبته، امروز دیواری کوتاه‌تر از دیوار اهل علم پیدا نشده و اینهایند که بدنام شده‌اند، اما:

عیب کسان منگر و احسان خویش/ دیده فرو بر به گریبان خویش

آینه آن روز که گیری به دست/ خود شکن آن روز، مشو خودپرست

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

همه چی در همه نقد فرق تصوف درب ضد سرقت مشاور املاک نیک سازمان نظام مهندسی استان فارس Let Me Fly Once again املاک خانی لینکدونی تلگرام آپشن خودرو | گندم کار