1.  نمی‌دانم این شعر را شنیده‌اید که:

اگر دستم رسد بر چرخ گردون/ ازو پرسم که این چون است و آن چون

یکی را داده‌ای صد گونه نعمت/ یکی را قرص جو آلوده در خون

بندۀ سراپاتقصیر هم اگر فردای قیامت از زیر بار جرائمم جان سالم به‌در ببرم(1) حتماً و حتماً به درگاه لایزال ربوبی خواهم نالید که: آخدا! چرا به ما پولی ندادی که دانشگاهی بزنیم و حرف‌های قشنگ‌قشنگ تحویل خلق الله دهیم؟! آخر بزرگواری از همین گروه با اشک و آه چیزی توی این مایه‌ها فرموده‌اند که: فردای قیامت مادرم زهرا (س) به من خواهد گفت: وحدت امّت پدرم! وحدت امّت پدرم!(2)

2.  حضرت استاد آیت الله مددی ـ حفظه الله ـ مع الواسطه داستانی از حضرت آیت الله بروجردی ـ رحمة الله علیه ـ تعریف می‌کنند که عمق تفکرات آن مرحوم را نشان می‌دهد. ایشان می‌فرمایند: زمان مرحوم آیت الله العظمی حاج شیخ عبد الکریم حائری ـ رحمة الله علیه ـ به آیت الله بروجردی عرض شد: چرا قم تشریف نمی‌برید و آن جا توطن نمی‌فرمایید؟ ایشان هم فرمودند: اگر قم بروم از دو حال خارج نیست. یا باید سر از وحدت درآوریم که با روحیات من نمی‌سازد و یا سر از اتحاد که با توجه به روحیات اطرافیان آقای حاج شیخ امکان‌پذیر نیست.

3.  بله، بله، اتحاد امت اسلام ضرورت زمان معاصر و هر زمان دیگری است. اما این کجا و وحدت کجا؟! آدم یاد وحدت حوزه و دانشگاه می‌افتد!

4.  آقا یا خانم «اقتصاد شفاف» (جنسشان را نمی‌دانم. حرف‌هایشان به دردم می‌خورد، که ممنون) به همراه یک فایل تصویری متنی گذاشته‌اند که: «حراج انسانیت در خیابان ولی‌عصر تهران/ ن نیازمندی که نقش مانکن زنده را بازی می‌کنند!

سرمایه‌داری عریان‌تر از همیشه در ایران جولان می‌دهد. این جا خیابان ولی‌عصر تهران است، و آن چند زن بی‌چاره جسم و زیبایی خود را  برای زنده ماندن در کلان‌شهر بی‌رحم در پشت ویترین‌ها به نمایش گذاشته‌اند. جایی که آدمیت مرده و انسانیت به اسفل‌السافلین سقوط کرده است.

این جا نه نیویورک و لندن است و نه پاریس و توکیو. این جا خیابان ولی‌عصر تهران است. طولانی‌ترین خیابان خاورمیانه. حالا طولانی‌ترین آه را می‌شود این جا از عمق جان کشید».

5. جانم به فدای مولایمان امیر المؤمنینِ ـ به قول حذیفه: حقیقی ـ (ع) که وقتی یتیم دردمندی می‌دید می‌گریست و می‌فرمود:

ما إن تأوّهتُ من شیء رُزیت به/ کما تأوّهتُ للأطفال فی الصغر

قد مات والدهم من کان یکفلهم/ فی النائبات وفی الأسفار والحضر(3)

پانوشت‌ها:

(1) چرا که نه؟! آخر،

سوّدتُ صحیفة أعمالی/ ووکلتُ الأمر إلی حیدر

(2) این نقل قول باید کامل‌تر و دقیق‌تر از این می‌شد، ولی عزیزی که قول داده بودند متن کاملش را برایم بفرستند مشمول این شعر شدند که:

هزار وعدۀ خوبان یکی وفا نکند.

(3) اگر عربی بلد نیستید بدهید یکی این دو بیت و همچنین بیت پانوشت اول را برایتان معنا کند. البته دو بیت اخیر داستان زیبایی‌ هم دارد که ان شاء الله به مناسبتی دیگر عرض خواهم کرد.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : الله ,وحدت ,خیابان ,تهران ,زمان ,ولی‌عصر ,خیابان ولی‌عصر ,ولی‌عصر تهران ,الله علیه ,رحمة الله ,الله بروجردی ,خیابان ولی‌عصر تهران
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سامانه اختصاصی مهندس بابک اسفندیاری قیمت ایزوگام در دماوند |قیمت ایزوگام در سراسر تهران| آراد گستر شرق ۰۹۱۲۷۰۲۰۴۴۷ Beth موسسه آراد ونداد پرگاس کار در خانه آسان و پر درآمد فیلم برای ایران آموزش کامپیوتر اجاره خانه باغ جنگلی کلیبر Chelsea Tony